);

KURZ PÉČE O MIMINKO

Kurz je alternativou  pro rodiče v očekávání, kteří nechtějí pořídit kompletní předporodní kurz, ale zajímá je problematika péče o novorozené děťátko. Právě toto je oblast, ze které míváme největší strach. Jak budu to miminko přebalovat, jak nosit a jak koupat? Jak je to správně? Na co si mám dávat pozor a co nepodcenit? Právě to vás naučí tento kurz. 

Čekáte miminko a říkáte si:

„Jak se vůbec takové miminko nosí?“

„Jak ho mám koupat?“

„Co mám udělat, když má plnou plínku?“

„A co když to nedokážu, nebudu to umět?“

„Budu rozumět, proč pláče?

„Co když nebudu vědět, co s ním?“

„Co když bude mít teplotu a jak ji řešit?“

„Jak ho oblékat, aby mu nebyla zima ani teplo?“

Takovéto otázky si klade každý nastávající rodič. Máme strach, abychom udělali vše dobře, ale souběžně nevíme, jak je to vlastně správně. S tím vám rádi pomůžeme v našem kurzu péče o novorozence. Velmi dobře si uvědomujeme, jak  zasádní je ranné období pro celkový vývoj dítěte do budoucna. Získáte nejen informace a přesné návody na péči o novorozence, ale také sebejistotu a odhodlání. Rodičovská sebedůvěra je základní stavební kámen k získání jistoty v péči o miminko a to je cílem našeho kurzu. Nejen to, abyste věděli, jak se to dělá, ale hlavně se potom s miminkem nebáli vše zkusit.

Co se v kurzu dovíte:

 • jak rozumět pláči dítěte a jak ho utišit
 • jak na bolesti bříška a koliky
 • jak se dítě koupe v kyblíku a jak ve vaničce
 • jak dítě přebalit
 • jak dítě správně nosit, jak ho zvedat a jak naopak nezvedat a nenosit
 • jaké kosmetické přípravky v péči o děťátko jsou nutné a bezpečné
 • jak podpořit spinkání děťátka
 • jak pečovat o jednotlivé části tělíčka
 • jak získat sebedůvěru v péči o miminko
 • co nás čeká s miminkem v porodnici
 • jak pečovat o ustřihlý pupíček
 • jak vnímat syndrom náhlého úmrtí a zda je potřeba se ho bát
 • jaká vyšetření nás s miminkem čekají
 • kdy má dítě vyvinutou termoregulaci
 • jak miminko oblékat do různého počasí
 • co když má dítě rýmu, jak odsávat z nosánku
 • jak měřit teplotu miminka a jak ji řešit
 • jak jinak je na tom maminka a jak tatínek

a mnohem více….

Jak dlouho mám k videím přístup?

Přístup k videím je celoživotní. Máte je už napořád. Můžete je tedy sledovat opakovaně, neomezeně a využít je i pro další své dětičky.
Právě u tohoto kurzu je to významnou výhodou. Můžete se na videa podívat v těhotenství, pro získání informací, ale později, po porodu miminka si ve chvíli, kdy je budete chtít aplikovat v praxi se svým miiminkem, můžete připomenout znovu. Zkušenost rodičů ukazuje, jak jim třeba u prvního koupání pomohlo, že si mohli u videa připomenout, jak se to dělá a následně to zkoušeli se svým děťátkem. Stejně tak v otázce nošení dětí, přebalování apod. 

Forma kurzu:

Jedná se o video kurz. Nemusíte tedy s miminkem nikam jezdit a můžete se vše dovědět z pohodlí svého domova.

Rozsah kurzu:

Kurz je rozdělen do 2 lekcí v celkové délce 110 minut:

1. lekce – Teoretická část plná užitečných informací
2. lekce – Praktická část plná videoukázek. Vše ukázané přímo s miminkem.

Tyto dvě lekce jsou součástí předporodního on-line kurzu POROD BEZ OBAV, který komplexně připravuje páry k porodu. Pokud byste se chtěli důkladně na nadcházející porod připravit a chtěli byste získat k těmto dvěma lekcím ještě dalších 13 lekcí, včetně lekce cvičení pro těhotné a jógy pro těhotné, můžete si objednat rovnou celý kurz POROD BEZ OBAV.

Pro velký zájem párů, které nechtějí absolvovat celý předporodní kurz, ale zároveň mají zájem o lekce péče o miminko, jsme tedy vytvořili možnost objednat si pouze tyto dvě lekce zvlášť a připravit se čistě na poporodní péči o miminko.

Podívej se na ukázky z kurzu

Kurzem vás provede:

Majka Staňková

Lektorka předporodních kurzů a kurzů pro rodiče s dětmi, dula, laktační poradkyně, lektorka kurzů kojenecké masáže, výživy a výchovy dětí, terapeutka pevným objetím. Se svým manželem založila Světový den těhotenství a provozuje největší rodinné centrum na Jižní Moravě, s Montessori školkou, soukromou sdruženou školou a obchodem pro těhotenství, porod a rodinu. Publikuje články a videa s rodinnou tématikou. Je autorkou projektu MÁMA BEZ OBAV a prvního předporodního on-line kurzu v ČR a SR – POROD BEZ OBAV. Žije v Brně a se svým mužem vychovávají své čtyři děti.

 

Zkušenost Majky – lektorky kurzu kojenecké masáže a autorky projektu MamaBezObav:

„vzpomínám na své pocity, když jsem se měla stát poprvé maminkou. Bála jsem se, jak to budu zvládat. Jestli dítěti nějak neublížím. Měla jsem představu, jak křehké bude a jak zásadní je neudělat chybu. Doufala jsem, že to po porodu přijde tak nějak automaticky a intuice mi poradí. Po porodu sice intuice naskočila a cítila jsem se silnější než kdy předtím, nicméně i přesto jsem byla v mnoha věcech nejistá. Moc bych si přála, aby tehdy existovat kurz, jako je tento. Ve svých vzpomínkách bych našla hned několik momentů, kdy bych byla za rychlou radu a pomoc v kurzu velmi ráda. Kompetence rodičů jsou v nás. Každý z nás má na to vše zvládnout a poprat se s výzvami, které život s dítětem přináší. I přesto však máme právo na obavy a strach a potřebu nechat si poradit.“

Pin It on Pinterest