fbpx

Dopřej svému miminku láskyplnou masáž

 

Pro zdravé a klidné miminko, pro posílení jeho imunity, pro navození klidu a bezpečí  a pro společnou harmonii a radost. Z kojenecké masáže má užitek nejen miminko, ale také masírující rodič. Jstou to jedinečné chvíle, ve kterých jste jen vy dva. Svět kolem jakoby nebyl. Díky tomuto soukromí, kontaktu kůže na kůži a jemnému doteku může váš vztah sílit. 

Doteky tvoří pouto, léčí a uklidňují

Naučte se masírovat svého drobečka od hlavičky po patičky. Miminka zbožňují milující doteky a tělesný kontakt s blízkými osobami a hlavně s vámi! Nenechte si ujít tajemství relaxačních baby masáží! Mazlení a doteků pro dítě v počáteční době jeho života není nikdy dost. Děti takto mazlené v prvém roce si zachovávají pocit bezpečí i v dalším životě. 

Co kojenecká masáž dokáže:

navozuje tělesnou a duševní pohodu dítěte

navozuje pocitu klidu, bezpečí a radosti

zlepšuje spánkový rytmus

zvyšuje odolnost proti nemocem

zlepšuje prokrvení pokožky

posiluje svaly, ale napětí v těle uvolňuje

odstraňuje u dětí poporodní traumata

působí preventivně, ozdravně a regeneračně

masírované děti méně pláčou a déle spí

podporuje motorický vývoj

ulevuje od bolesti bříška

Pomáhá s trávením

Přístup k video lekcím získáš na celý život. Můžeš je tedy využít i v budoucnu u svých dalších dětí 🙂 

Od kdy lze děťátko masírovat:

Děťátko lze masírovat už od novorozeneckého věku. Podmínkou však je, aby bylo starší než 6 týdnů. S koncem šestinedělí totiž dovršuje  vývin své termoregulace. Udrží již své teplo a až pak se může těšit z přínosů kojenecké masáže bez rizika prochladnutí. 

Jedná se o video kurz. Nemusíte tedy s miminkem nikam jezdit a můžete se vše dovědět z pohodlí svého domova.

 

Jak dlouho mám k videím přístup:

Přístup k videím je celoživotní. Máte je už napořád. Můžete je tedy sledovat opakovaně, čímž máte možnost získat v masážích opravdu dobré návyky. V běžném, živém kurzu vidíte lektorku masírovat jednou nebo dvakrát a doma již musíte postupovat podle poznámek a nákresů. Zde máte návod pořád u sebe. Můžete masírovat podle videí tak dlouho, dokud si nebudete masáží úplně jistí. Výhodou je, že celoživotní přístup můžete využít i později i pro další své dětičky.

 

Majka Staňková:

Lektorka předporodních kurzů a kurzů pro rodiče s dětmi, dula, laktační poradkyně, lektorka kurzů kojenecké masáže, výživy a výchovy dětí, terapeutka pevným objetím. Se svým manželem založila Světový den těhotenství a provozuje největší rodinné centrum na Jižní Moravě, s Montessori školkou, soukromou sdruženou školou a obchodem pro těhotenství, porod a rodinu. Publikuje články a videa s rodinnou tématikou. Je autorkou projektu MÁMA BEZ OBAV a prvního předporodního on-line kurzu v ČR a SR – POROD BEZ OBAV. Žije v Brně a se svým mužem vychovává čtyři syny.

 

„milovala jsem chvíle strávené masáží jen s našim miminkem. Cítit jeho hebkou kůži a vidět u toho jeho úsměv nás muselo nutně propojit ještě hlouběji. Děti si masáž opravdu užívaly a já také. O pár let později, když bylo našim starším synům 10 a 8 let, mě přivítali doma po návratu z práce s prostěradlem na gauči, svíčkami kolem, puštěnou relaxační hudbou a připraveným olejem. Nikdy nezapomenu, jak se mě tehdy sami rozhodli namasírovat. Nebyla to profesionální masáž, ale láska a péče byla cítit v každé naší bunce. Inu, co dáme, bude nám možná také dáno.“

Přidej se do naší sociální bubliny 🙂

Pin It on Pinterest