Porod bez obav

Přidejte se k nám
na Facebooku

O mně

Jmenuji se Majka Staňková, jsem vdaná a mám tři děti. Mí tři synové a jejich krásné porody jsou pro mně velmi důležitými a zlomovými událostmi v životě. Pochopila jsem, že porod v nás nemusí nutně vyvolat strach a paniku a nemusí být život ohrožujícím procesem, tak jak je nám to, bohužel, často prezentováno, ale naopak radostný a hlavně přirozený děj. A protože jsem chtěla, aby stejné pocity prožívaly i jiné ženy, budoucí nebo novopečené maminky, rozhodla jsem se studovat a pracovat s těhotnými ženami, dětmi, rodiči a rodinou jako takovou.

Centrum Majka

Založila jsem své centrum www.centrum-majka.cz, kde nabízím celou škálu služeb pro rodiny s dětmi. Od početí až po miniškolku. Krom přípravy žen k porodu a doprovázení u jejich porodů, se věnuji také přirozenému plánování rodičovství, laktačnímu poradenství, výchovnému poradenství, výživovému poradenství, kojeneckým masážím a terapii pevným objetím.

Vzdělání

Absolvovala jsem nespočet seminářů, školení, vzdělávacích kurzů, konferencí a sympózií. Na některých jsem i aktivně účinkovala jako jedna z přednášejících, spolupracovala jsem s Českou televizí a s Televizí Markíza na programech věnovaných těhotenství, porodu a rodičovství. Učila jsem se od těch nejlepších světových osobností v porodnictví. Měla jsem možnost osobně se učit od věhlasného francouzského osvíceného porodníka Michela Odenta, amerických doktorů a dul Marshall a Phyllis Klausových nebo Debry Pascali Bonaro, od německé porodní asistentky Ingeborg Stadelmannové a úžasné mexické porodní asistentky Naoli Vinaver. Ale také od každé maminky, tatínka a miminka, kterých jsem měla to privilegium a čest doprovázet u jejich nádherných porodů. Víc však než toto vše je pro mě má osobní zkušenost. Mí tři synové a jejich porody mě posunuli v mém životě snad nejdál.

Díky těmto zkušenostem si věřím víc, než kdy předtím. Vím, že dokážu mnoho. Jsem jiná, silnější a sebevědomější. A tyto poznatky ráda předávám dalším ženám, aby i ony mohly porodem dozrát v silné a jisté maminky, které jejich děti potřebují.

Kurzy a vzdělání

2006 - 2010

Výcvik Terapeutů pevného objetí dle Jiřiny Prekopové - pod vedením zakladatelky metody Jiřiny Prekopové (Mezinárodní společnost pro pevné objetí GFH - Gesellschaft zur Forderung des Festhaltens als Lebensform und Therapie e.V. ve spolupráci s DC Paprsek - Praha)

březen 2009

Postgraduální kurz ČAD - Aspekty práce s traumatem v profesi duly (Česká asociace dul - Praha)

2006 - 2007

Slovenské duly o.z. – speciální kurz pro duly

2006

Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů – kurz Schopnosti novorozence po porodu a vývoj dítěte do jednoho roku

2006 - 2007

Laktační Liga Praha – Speciální kurz pro laktační poradkyně

2006

ZAMAS (SR) – Kurz kojenecké masáže

2005

CENAP – kurz výchovy k rodičovství se zaměřením na metodu přirozeného plánování rodičovství

Účast na odborných konferencích a seminářích

květen 2011

Mezinárodní seminář s názvem: "Faktory ovlivňující zaměstnanost žen po rodičovské dovolené" (Národní centrum pro rodinu Brno ve spolupráci s
Frau und Beruf GmbH München)

září 2010

Odborný workshop s mexickou porodní asistentkou Naoli Vinaver (Bratislava, Slovenské duly o.s.)

srpen 2010

Odborný seminář "Neurovývojové odlišnosti z perspektivy HANDLE přístupu" s přednášející Susan Haverty (The Handle Institute, USA)

červen 2010

Konference německé porodní asistentky Ingeborg Stadelmann "Zdravé těhotenství, přirozený porod" (Homeopatická fakulta s klinikou s.r.o.)

květen 2010

Přednáška Jany a Paula Baptie zaměřená na HANDLE přístup (Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s.)

leden 2010

Odborný seminář OBNOVA LIDSTVÍ V RODINĚ „Výchova láskou“, Brno (NFJP - Nadační fond Jiřinky Prekopové)

říjen 2009

Mezinárodní kongres "Láska a pevné objetí" Praha (Českomoravská psychologická společnost a GFH - Gesellschaft zur Forderung des Festhaltens als Lebensform und Therapie e.V.)

červen 2009

Mezinárodní konference konaná u příležitosti světového týdne respektu k porodu "Šestonedelie - zabudnuté obdobie života ženy" Poprad, Slovensko (Slovenské duly o.z.)

duben 2009

Mezinárodní kongres porodních asistentek, dětských sester, všeobecných sester a zdravotnických záchranářů "Pohledy na porod" (UTB ve Zlíně ve spolupráci s Českou konfederací porodních asistentek)

říjen 2008

Přednáška "Orgasmic Birth" s americkou dulou Debra Pascali-Bonaro (USA) - Cesta ženy - Brno

květen 2008

Mezinárodní konference "Prenatální dítě a bezpečné mateřství" Bratislava (Slovenská spoločnos» prenatálnej a perinatálnej psychológie, medicíny a sociálnych vied a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek)

březen 2008

Odborný seminář s PhDr. Jiřinou Prekopovou (Německo) na téma "Agresivita ve škole" (CRSP - Brno)

říjen 2007

Odborná přednáška Dr. Viery Scheibner, PhD. (Austrálie) na téma „Očkování, jeho rizika a hranice účinnosti.“ - (Rozalio, Brno)

Září 2007

Konference "Kojení, pediatr a vztahy v rodině" Dr. Robert Sears - USA (MAMILA, UNICEF - Bratislava)

Květen 2007

Odborné sympózium Terapie pevným objetím podle Jiřiny Prekopové – Liptovský Hrádok (SZUŠ Lipt. Hrádok)

Březen 2007

Odborná přednáška a workshop s Michel Odentem – Život, zdraví a narození plodu (Praha)

Únor 2007

Sympózium Události před narozením a jejich důsledky (CENAP – Brno)

Červen 2006

Odborná konference Pomoc novorozenci po traumatickém porodu (UNIPA – Brno)

Duben 2006

Odborná konference Úspěšný život s lehkou mozkovou dysfunkcí (Centrum pro rodinu a sociální péči – Brno)

Březen 2006

Odborná konference Normální porod (UNIPA – Brno)

Listopad 2005

konference Zdravé rodičovství (CENAP – Brno)